O společnosti

Historie společnosti, naše cesta k úspěchu a hlavní cíle.

Náš příběh

Píše se březen roku 1991 a dva kolegové pracující ve státním podniku Pozemní stavby Ostrava, začínají přemýšlet o vlastním projektu. Chtějí realizovat své vize, dále rozvíjet schopnosti a dovednosti tak, aby si jejich dobře odvedená práce našla spokojeného zákazníka. S přílivem nových stavebních technologií a materiálů, vidí velkou příležitost a zároveň potřebu zákazníků, kteří chtějí stavět nové či rekonstruovat stávající nemovitosti. Zakládají proto společnost LEKOS STAVBY, zabývající se prováděním průmyslových, občanských a bytových staveb. Díky velkému úsilí se zakladatelům daří etablovat mezi přední stavební dodavatele nejen v Moravskoslezském kraji.

Důležitým momentem se stává rok 1999, kdy se společnost stěhuje do vlastního objektu na ulici Betonářská v Ostravě. Areál poskytuje firmě veškeré zázemí pro další rozvoj. Díky neustálému vývoji, široké a loajální základně zákazníků oslavila společnost LEKOS STAVBY v roce 2016 25 let své existence. Stabilní tým dokázal v průběhu let úspěšně doručit více než 1000 zakázek v rámci celé České a Slovenské republiky. Zákazníci se generují především z oblasti služeb (IT, vzdělávání, zdravotnictví, logistiky, developmentu nebo finančních služeb) a z různých odvětví průmyslu (automobilový, farmaceutický, strojírenský, spotřební či potravinářský). Obrat společnosti dosáhl v roce 2015 hodnoty 135 mil. Kč.

25+
let na trhu
1000+
zhotovených zakázek
135
mil. Kč obratu v roce 2015

Vize

Po celou dobu existence usilujeme o maximální spokojenost zákazníků poskytováním kvalitních služeb a dodávek. Jedním z hlavních faktorů našeho úspěchu je zkušený a ochotný tým, který Vám pomůže při řešení Vašich nejnáročnějších požadavků. 

Našim dlouhodobým cílem je pomáhat Vám – zákazníkům, tak aby jste se k nám rádi s důvěrou vraceli. Nejlepším dokladem, toho že svou práci děláme poctivě a kvalitně jsou kladné reference klientů a jejich opětovný zájem o spolupráci.