O společnosti

Jak jsme začínali a kdo jsme dnes?

1991

Vznik firmy

Píše se březen roku 1991 a dva kolegové Jaromír Feilhauer a Vítězslav Galandák pracující ve státním podniku Pozemní stavby Ostrava, začínají přemýšlet o vlastním projektu. S přílivem nových stavebních technologií a materiálů, vidí velkou příležitost a zároveň potřebu zákazníků, kteří chtějí stavět nové či rekonstruovat stávající nemovitosti. Zakládají proto společnost LEKOS, zabývající se prováděním průmyslových, občanských a bytových staveb.

1995

Prodej stavebního materiálu

Po třech letech úspěšného chodu stavební firmy majitelé zakládají pod hlavičkou společnosti LEKOS prodejnu se stavebním materiálem v průmyslovém areálu Tajga v Ostravě.

1999

Stěhování na Betonářskou

Důležitým momentem se stává rok 1999, kdy se společnost stěhuje do vlastního objektu na ulici Betonářská 1 v Ostravě. Areál poskytuje firmě veškeré zázemí pro další rozvoj.

2007

LEKOS STAVBY a AA+ Stavebniny

V důsledku kontinuálního růstu společnosti LEKOS dochází v roce 2007 k reorganizaci firem dle jejich zaměření. Pod skupinou LEKOS vznikají dvě nové společnosti. LEKOS-STAVBY zabývající se realizací staveb a AA+ Stavebniny provozující síť  stavebnin na Moravě.

2016

Oslavy 25 let existence

Skupina LEKOS oslavila v roce 2016 25 let své existence. Stabilní tým LEKOS-STAVBY dokázal v průběhu let úspěšně doručit více než 1000 zakázek v rámci celé České a Slovenské republiky. Zákazníci se generují především z oblasti služeb (IT, vzdělávání, zdravotnictví, logistiky, realit nebo finančního sektoru) a z různých odvětví průmyslu (automobilový, farmaceutický, strojírenský, spotřební či potravinářský).

  30
  let na stavebním trhu
  1632
  realizací
  215
  mil. Kč obratu za rok 2020