Skladová hala – Röchling

Novostavba skladové haly pro automobilový průmysl v Průmyslovém parku Kopřivnice

Základní informace

Klient Röchling Automotive Kopřivnice
Odvětví klienta Automobilový průmysl
Rok 2019

Popis prací

Německý koncern Röchling Automotive se zabývá výrobou dílů a příslušenství pro BMW, Ford nebo Škoda Auto.

Výstavba jednolodního objektu nevytápěné haly pro skladování plastů ve stávajícím areálu zákazníka probíhala za plného provozu.

Nosnou konstrukci budovy tvoří ocelový skelet. Fasádní sendvičové panely jsou kladeny svisle se skrytými spoji. Střešní panely mají povrchovou úpravu proti odkapávání sražených par. Železebetonová podlaha odolá pohybu vysokozdvižných vozíků a zatížení nově umístěných skladovacích regálů.

Do nové haly bylo nutno provést přívod vody pro účely požárního rozvodu vody, vybudovat novou dešťovou kanalizaci, rozvody NN a veřejného osvětlení.

Naši dodávkou byla rovněž instalace silnoproudé a slaboproudé elektrotechniky včetně elektronické požární instalace (EPS) nebo přípravy pro kamerový systém a optického připojení. Dále jsme realizovali nové odpadové hospodářství a zpevněné plochy kolem objektu.

„Spolupráce s firmou Lekos Stavby byla v naprostém pořádku. I přes náročnost stavby, kdy stavba probíhala za plného provozu ve stížených podmínkách, došlo k dokončení a předání haly v termínu. V případě jakékoliv nové výstavby bude firma znovu oslovena. Lekos Stavby mohu vřele doporučit.“

Jan Štoudek, plant manager, Rochling Automotive Kopřivinice s.r.o.