Rekonstrukce jazykové školy Cloverleaf

Stavební úpravy historického objektu včetně nové půdní vestavby v Ostravě

Základní informace

Klient jazyková škola Cloverleaf
Odvětví klienta Školství
Rok 2019

Popis prací

Cloverleaf je jednou z největších soukromých jazykových škol v Moravskoslezském kraji. Na trhu působí již od roku 1993 a sídlí ve vlastním historickém objektu v Ostravě Zábřehu.

Součástí realizace byla rekonstrukce stávajících učeben, chodeb a sociálního zázemí v 1.NP a to vybudováním nových kazetových podhledů s integrovaným osvětlením, pokládkou nové nášlapné vrstvy podlahy a renovací veškerých omítek novými štuky.

Podkrovní prostor školy byl přebudován na obytný. Došlo k výstavbě nových učeben, kanceláří a sociálního zařízení. Stavební úpravy zahrnovaly zateplení střešního pláště, doplnění kleštin do stávající konstrukce krovu, dodávku výplní otvorů (oken, vnitřních dveří), montáž sdk příček, podhledů, obkladů a dlažeb, pokládku podlah.

Dále bylo nutno prodloužit stávající hlavní schodiště ke vstupu na půdu včetně přístavby nového výtahu. Nový výtah zajišťuje vertikální bezbariérovou komunikaci mezi patry objektu školy.

Realizovali jsme také nový vnitřní vodovod a kanalizaci včetně dodávky nových zařizovacích předmětů, elektroinstalaci a vzduchotechniku.

„Rekonstrukce školy proběhla k mé plné spokojenosti. Oceňuji skvělý technický servis a komunikaci zhotovitele po celou dobu výstavby. Veškeré práce se podařilo stihnout v dohodnutých termínech a navíc v perfektní kvalitě.“

Dalibor Krčmář, jednatel, Cloverleaf Limited s.r.o.